Velká dvanáctka skvělých triků, kterými si zpříjemníte stěhování

Stěhování má mnoho lidí spojené s nekontrolovaným chaosem, který je provázen totálním zahlcením všudypřítomnými krabicemi a neustálým hledáním toho či onoho předmětu. Jeden by v takové situaci ztratil nervy, a tak přicházíme s několika cennými radami, které ušetří Vaše nervy.

Tipy a triky při stěhování

1) Vhodně zvolené krabice jsou klíčem k úspěchu. Měly by se na nich nacházet otvory pro prsty, které zamezují vyklouznutí krabice z rukou. Jedině tak můžeme minimalizovat riziko, že náš cenný porcelán po babičce neskončí na zemi rozmlácený na tisíc kousků. Pokud takové krabice nemáte k dispozici, pak si alespoň vyřízněte otvory do těch klasických. Stačí vyříznout otvor ve tvaru písmene U a následně karton ohnout směrem dovnitř.

2. Pohrajte si s úchyty a otočte je. Pokud nechcete při stěhování poškodit svůj majetek, je dozajista na místě odšroubovat z něj úchytky. Lze je odložit do samostatné krabice, ale za úvahu stojí i varianta přišroubovat je z vnitřní strany? V novém domově nebudete muset složitě zjišťovat, která patří ke které skříni nebo komodě.

3. Zajistěte zásuvky – takový krok výrazně usnadní proces stěhování, protože se zásuvky nebudou v nevhodnou chvíle vysouvat či vypadávat a nic se tak nepoškodí. A pokud máte věci, které nejsou příliš těžké, můžete je vložit do zásuvek před zalepením. Navíc lepicí páska poslouží i jako dočasná úchytka na otevírání.

4. Pořešte i všechna ostatní dvířka - podobně jako zásuvky, i dvířka je vhodné uzavřít, aby nekomplikovala stěhování. Využijte k tomu obyčejný celofán.

5. Fotografie kabelů - ať už přemisťujete jakoukoliv elektroniku, vyfoťte si, jak byly zapojeny kabely před stěhováním, abyste se s nimi později netrápili.

6. Pořiďte si snímek rozvodové skříňky - budete mít potřebný doklad. Pokud na fotografii bude i denní tisk z dne, kdy jste ji udělali, bude tento důkaz ještě přesvědčivější.

7. Šrouby - po rozmontování skříně vložte všechny šrouby do pytlíčku a napište něj lihovým fixem ke kterému nábytku patří. Ušetříte si mnoho pozdějších problémů.

8. Označte krabice nálepkami - obyčejné jednobarevné nálepky vám pomohou snadno a rychle roztřídit krabice do jednotlivých místností. Červené do kuchyně, modré do ložnice, žluté do obýváku ... Nebudete je muset pracně otevírat a zjišťovat, co se v nich nachází. Samozřejmě, můžete použít i fix a označit si na krabici vše potřebné, pokud Vás nebude trápit skutečnost, že krabici znehodnotíte.

9. Oblečení - i s módou se dá vypořádat lehce. Zavěste své oblečení ho na věšáky a pak přes několik věšáků prostrčte plastové pytle. Oblečení se nezašpiní a vybalování pro Vás bude dokonale snandé.

10. Křehké sklo – chystali jste se hromadit obrovské množství papírových letáků k balení křehkého nádobí? To není potřeba, prostě použijte látkové kuchyňské utěrky!

11. Talíře - jestliže mezi talíře naskládáte levné papírové talíře, v krabici se navzájem neotlučou.

12. To nejdůležitější na závěr - na chvíli se zastavte a zauvažujte - co budete potřebovat hned následující den? Konvici na uvaření kávy, oblečení do práce, peněženku nebo snad notebook? Vyhraďte si speciální krabici na tyto věci, abyste je pak nemuseli složitě hledat!

Vaše výhody...

  • Prohlídka naším technikem a výpočet cenové nabídky zdarma.
  • Najeté kilometry po Praze zdarma.
  • Zdarma zapůjčení krabic.
  • Demontáž a montáž nábytku.
  • Přistavení stěhovacího vozu po Praze zdarma.
  • Zabalení a vybalení věcí - stěhování na klič.
  • Víkendy a svátky bez příplatku.
  • Jsme Vám k dispozici 7 dní v týdnu.
  • Kopletní pojištění Vašich věcí.
  • Osobitý přístup a spolehlivost našich pracovníků.

Stěhujeme po Praze a z Prahy kamkoliv...

Nezávazná objednávka

 
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný vstup
Neplatný Vstup
Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný Vstup
Invalid Input
Neplatný vstup